Zakończyliśmy kurs KUŹNIA

„Żelazo hartuje się w ogniu, zaś człowieka w trudnościach” – tak mówi gruzińskie przysłowie.

W miniony weekend, odbyła się trzecia i ostatnia zbiórka kursu PHM Kuźnia. W wyzwaniach kursowych wzięło udział 5 druhów z terenu naszej chorągwi. Kurs składał się z 3 zjazdów – każdy w zupełnie innej, ciekawej formie.

Zjazd 1 – Ostróda

Pierwszy zjazd odbył się w Ostrudzie, gdzie w jednym miejscu spotkały się aż 4 kursy. Możliwość
wymiany doświadczeń i spotkania braci instruktorskiej z chorągwi jest bezcenna. Zuchmistrze,
przyszli instruktorzy i obecni instruktorzy – każdy wie, że harcerz nigdy nie przestaje się szkolić.

Zjazd 2 – Ostrołęka

Uczestnicy kursu wzięli udział w złazie organizacji harcerzy, który się odbył w Ostrołęce. Było to dla nas duże wyróżnienie, że jako najmłodsza chorągiew mogliśmy gościć u siebie podharcmistrzów i harcmistrzów z całej organizacji. Kurs PHM Kuźnia przez całą sobotę uczestniczył w seminariach i konferencjach.
Natomiast w niedzielę udaliśmy się do prawdziwej kuźni, gdzie każdy mógł wykuć sobie swój własny nóż z różnego rodzaju metalu.

Zjazd 3 – Warszawa – Góry Świętokrzyskie – Warszawa

Ostatni, ale bardzo intensywny zjazd. Zaczęliśmy w piątek w Warszawie zajęciami warsztatowymi. W sobotę o 8:30 już wychodziliśmy na szlak na Łysicę. Kilka godzin później podziwialiśmy widoki i gołoborza z Św. Krzyża. Następnie powrót do stolicy i dalej rozmawiamy jak uczynić siebie i naszą organizacją lepszą.

Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa! – 2 TM 2,3

Karol Płocha

Album ze zdjęciami dostępny TUTAJ.