Cóż to był za Bal ..

Już po raz czwarty Suwalski Hufiec Harcerek „Jaćwież” wraz z Podlaskim Hufcem Harcerzy „Matecznik” zorganizował w Suwałkach IV Harcerski Bal Niepodległości ,,Łączymy Pokolenia”. 11 Listopada w godzinach wieczornych rozbrzmiała melodia poloneza, która symbolizowała rozpoczęcie tego wielkiego wydarzenia.

Naszą chorągiew oprócz instruktorów i drużynowych z ,,Matecznika” reprezentowali wraz z rodzinami: hm. Przemysław Zyra, phm. Paweł Żebrowski i phm. Karol Płocha.

Po uroczystej kolacji nie zabrakło tanecznej zabawy przy muzyce, śpiewania patriotycznych pieśni oraz tańczenia świetlistego walca. Może ta nietypowa forma świętowania odzyskania przez Polskę Niepodległości przejdzie do instruktorskiej tradycji naszej Chorągwi.